Kamarádství bez hranic – Vánoční dílny
Žáci ve skupinách tvořili různá vánoční přání, ozdoby a dárky. Starší spolužáci pomáhali mladším při tvoření, předali dárečky, ochutnávali cukroví a další dobroty.
Žáci ve skupinách tvořili různá vánoční přání, ozdoby a dárky. Starší spolužáci pomáhali mladším při tvoření, předali dárečky, ochutnávali cukroví a další dobroty.
V rámci projektu „Ten dělá to a ten zas tohle“ jsme se zaměřili na cukráře. Tato práce se nám velmi líbila.
Žáci páté třídy se ve čtvrtek 14.12. vrhli na pečení vánočního cukroví. Za přítomnosti vánočních koled a povídání o vánočních svátcích jsme si připravili těsto a začali válet a vykrajovat. Vytvořili jsme si krásnou předvánoční atmosféru. A kdybyste cítili tu vůni! Na konci našeho pečení nesměla chybět ochutnávka s šálkem dobrého, horkého čaje.
V předvánoční atmosféře proběhlo projektové odpoledne s názvem Vánoční dílna. Žáci si vyrobili svícny, které si vyzdobili různými způsoby podle své fantazie. Na výzdobu se používala například technika soli či lepení vánočních samolepek. Svícen se dozdobil stuhou a větvičkou. Žákům se svícny moc povedly a mohou s ním obdarovat své nejbližší, kterým jistě udělají velkou radost.
V pondělí 11.12.2023 jsme se s žáky speciální třídy naladili na všude přítomnou vánoční atmosféru pečením perníčků ve školní kuchyňce. Žáci byli rozděleni do tří skupin. Každá skupina si z perníkového těsta vykrojila několik velikostí hvězdiček, které upekla a skládáním vytvořila vánoční stromeček. Vůně perníčků se nesla celou školou. Nazdobenými perníčkovými stromečky žáci potěší své milé doma.
Ve čtvrtek 7. prosince se žáci 1. stupně navštívili divadelní představení s názvem „ Putování za vánoční hvězdou“, které si připravilo Divadlo Kapsa Andělská Hora. Představení se nám všem líbilo a těšíme se na další.
Vycházející žáky naší školy dne 22.11.2023 navštívily pracovnice Úřadu práce v Teplicích. Žáci byli seznámeni se základními znalostmi důležitými pro vstup do další životní etapy po ukončení základní školy. Vysvětlily žákům status studenta, do kdy jim platí a rozebraly možnosti žáků po ukončení ZŠ – pokračování ve vzdělávání, nástup do zaměstnání, popř. vstup do evidence ÚP. Upozornila na úskalí vstupu na trh práce – jak hledat zaměstnání, na co si dát pozor. Zdůraznily, že vstup do evidence ÚP je pro nezaměstnané dobrovolný, ale platba pojištění je povinná. Žáci pozorně poslouchali a závěrem se odhodlali i k otázkám. Beseda byla pro žáky velice užitečná.
Na sportovním odpoledni jsme hráli klasickou vybíjenou a pak řádili s gymnastickými míči. Nejdříve žáci hráli Na zloděje – museli „ukrást“ míč tomu, kdo na něm sedí a pak jsme s různými obměnami hráli Pamatováka. Nakonec jsme vyzkoušeli naši soudržnost. Řada žáků musela prolézt jako had jednou obručí, aniž by se pustili. Postupně se obruče zmenšovali.
Projektové odpoledne bylo perfektní, už dlouho jsme se tak dobře nepobavili 😊
Ve čtvrtek 9. listopadu se někteří žáci z 1. stupně zúčastnili projektového odpoledne zaměřeného na výrobu „Mandal“.
Mandaly skládali žáci z přírodního materiálu – šišky, bukvice, žaludy, kaštany, šípky a spousty různě zbarvených listů. K dispozici měli předlohy, ale většina žáků tvořila dle své fantazie. Mandaly se žákům moc povedly.