Author: Ivan52vQNAs.K852vQN52vQNAs.K852vQN

Začátek nového školního roku

Začátek nového školního roku si žáci 1.stupně zpestřili „výšlapem“ na radniční věž v Bílině. Návštěvou radniční věže zahájili projekt s názvem „ Památky a zajímavosti Bíliny a okolí“. Všichni byli překvapeni krásným výhledem a odnesli si nevšední zážitek. Už se těší na další.

Vítáme naše malé školáky

Prvního září jsme na naší škole přivítali nové prvňáčky. Byl to pro ně výjimečný den.Všichni byli zvědaví, co je čeká, a s radostí si prohlíželi svou novou třídu.
Věříme, že se našim prvňáčkům bude ve škole líbit a že je čeká spousta radosti, kamarádů a nových zážitků.

Přejeme jim úspěšný start a hodně školních úsměvů!

Cvičení v přírodě

5. září 2025
První pátek nového školního roku jsme vyrazili do přírody, kde na naše žáky čekalo tradiční cvičení v přírodě. Dopoledne bylo připraveno devět stanovišť, na kterých si děti ověřily své znalosti i dovednosti v různých disciplínách.
Soutěžilo se v poznávání stromů, určování zvířecích stop, rozeznávání dopravních značek, poznávání domácích zvířat, ale také v praktických dovednostech, jako je ošetření zlomenin nebo určení světových stran. Nechyběla ani luštěnka, otázky na správné chování v přírodě a znalost důležitých telefonních čísel.
Žáci pracovali ve smíšených skupinách, kde spolu soutěžily malé i velké děti. Bylo radostí sledovat, jak se navzájem podporovali, radili si a spolupracovali. Všichni se úkolů ujali s nadšením a vzorně reprezentovali naši školu.
Celé dopoledne se neslo v přátelské atmosféře, děti si nejen zasoutěžily, ale také si připomněly, jak je důležité znát základy přírody, zdravovědy a bezpečného chování.

Pohádkový les

Dne 24.června se žáci 1.stupně rozloučili se školním rokem v Pohádkovém lese. Cestou poznávali pohádkové postavy, poté jedna skupina skládala správné dvojice pohádkových postaviček a druhá vyhledávala postavičky podle obrázků. Po splnění úkolu se skupiny prohodily. S dobrou náladou jsme se vrátili zpět do školy, kde na všechny čekala sladká odměna.

Žáci navštívili LDN v Bílině

Naši žáci měli jedinečnou možnost navštívit léčebnu dlouhodobě nemocných v Bílině. Exkurze byla skvěle připravená a žáci se během ní seznámili s chodem celého zařízení, každodenní péčí o pacienty a rolí zdravotnického personálu. Velké poděkování patří vrchní sestře Ivaně Procházkové, která nás celou exkurzí provázela s mimořádnou vstřícností a ochotou. Stejně tak si velmi vážíme milého a profesionálního přístupu celého kolektivu LDN. Děkujeme za tuto cennou zkušenost a těšíme se na případnou další spolupráci.

Cvičení v přírodě

Závěrečné cvičení v přírodě tentokrát proběhlo trochu netradičním způsobem. Zahájeno bylo krásnou procházkou po Kyselce, cvičením na workoutovém hřišti. Krmili jsme kozičky a poté si žáci zahráli minigolf.

Workshop Reportéři z hlubin

V úterý 17.6.2025 jsme se žáky 1.stupně navštívili WORKSHOP ve Výstavní síni na téma „ Reportéři z hlubin“. Edukační program zahrnoval komentovanou prohlídku výstavy, ražbu mince, tradiční přeskok přes kůži a obdržení „Tovaryšského certifikátu“. Na úvod Workshopu se žáci seznámili s různými formami těžby v Krušných horách a poté se pustili do výroby svých vlastních hornických novin doplněných ilustrací. Práce žáky velmi bavila, pokládali řadu zvídavých otázek a také se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Hotové výrobky si mohli odnést domů.

Závěrečná zpráva o projektu Maluj jako Picasso

Cíl projektu:
Seznámit žáky s životem a dílem Pabla Picassa a přiblížit jim prostřednictvím praktických činností jeho umělecký styl a poselství.

Průběh a realizace:
Během školního roku žáci postupně objevovali svět kubismu a umění Pabla Picassa. Pomocí prezentací a ukázek děl se seznámili s jeho životem, technikami a inspirací. Vyzkoušeli si různé techniky – malbu, koláž a práci s tvary.

Na závěrečném setkání si žáci připomněli Picassův život a jeho nejslavnější díla. Naučili se vytvářet kubistické brýle, které jim pomohly vnímat svět v geometrických tvarech. Vyrobili holubici míru jako symbol přátelství a solidarity, čímž si připomněli Picassovu roli v mírovém hnutí.

Mgr. Ludmila Bašová

Run and help

Dne 20.6.2024 se žáci 1. stupně zúčastnili charitativního běhu „ RUN AND HELP“ na Kyselce. Pro děti byl připravený bohatý doprovodný program. Běželo se po vyznačené trati. Kromě samotného běhu probíhala zde řada doprovodných akcí – různé soutěže, hry, zábavná show, ukázky a práce dobrovolných hasičů. Každá třída dostala za účast malý sportovní dárek od společnosti Decathlon. Startovné bylo dobrovolné a bude využito ve prospěch handicapovaného chlapce z Bíliny.